Division: C420, Division 2 (18 & under) (21 boats)

  Skipper/Crew Race #1 Race #2 Race #3 Race #4 Race #5 Race #6 Total Points 
1 Largess, G., Glassie, G.   2   1   5   1   1   3   13.00  
2 Keimig, C., Niton, M.   8   7   3   4.2/MAN   2   1   25.20  
3 Baittinger, A., Sinapi, A.   1   2   2   13   7   5/MAN 30.00  
4 Manchester, C., Massa, E.   14   3   1   2   11   2   33.00  
5 Fielding, L., Galster, M.   10   4   10   6   8   7   45.00  
6 Chafee, Q., Sayre, A.   3   15   11   10   3   6   48.00  
7 Padbury, C., Sherman, M.   4   19   4   3   13   10   53.00  
8 Greenfield, J., Webster, E.   11   5   7   19   14   4   60.00  
9 Kramers, M., McAuliffe, B.   5   9   19   8   15   5   61.00  
10 Elwell, B., Shea, K.   13   6   6   4   12   22/NoFin 63.00  
11 Ferguson, S., Ferguson, K.   16   11   17   7   6   15   72.00  
12 Stamatakos, A., Keyworth, C.   12   20   13   5   10   13   73.00  
13 Chafee, C., Koelle, K.   6   8   16   12   18   14   74.00  
14 Bulger, Max, Cunningham, S.   9   16   18   11   16   8   78.00  
15 Nisbet, H., Goretoy, O.   7   13   15   16   17   11   79.00  
16 Migliaccio, E., Massa, E.   19   12   8   14   21   9   83.00  
17 Primiano, G., Migliaccio, E.   17   14   20   15   4   16   86.00  
18 Greenfield, B., O'Neil, M.   18   17   14   9   9   20/40% 87.00  
19 Heinl, R., Aguiar, A.   15   21   21   18   5   17   97.00  
20 Coogan, A., Baeder, P.   20   10   9   21   20   19   99.00  
21 Darlington, Michael, Amalfetano, Chris   21   18   12   17   19   20   107.00  

Division: C420, Non-Spin (15 & under) (2 boats)

Pos Skipper   Race #1 Race #2 Race #3 Race #4 Race #5 Race #6 Total Points 
1 Neville, L., Schachne, E.   2   1   2   1   1   1   8.00  
2 Neville, C., Hunter, J.   1   2   1   2   2   2   10.00  

Division: Laser 4.7 (8 boats)

Pos Skipper   Race #1 Race #2 Race #3 Race #4 Race #5 Race #6 Total Points 
1 Faria, Brendan   5   2   2   2   1   1   13.00  
2 Heinl, Nicole   1   1   5   3   4   2   16.00  
3 Gowell, Matthew   3   8   7   1   3   3   25.00  
4 Runci, Zach   6   3   1   4   6   5   25.00  
5 Nickerson, Dan   2   6   3   6   5   4   26.00  
6 Fast, Nathan   8   7   4   5   2   8   34.00  
7 Gowell, Emily   4   5   6   8   7   7   37.00  
8 Spalding, Henry   7   4   8   7   8   6   40.00  

Notes
- Scoring System is ISAF Low Point 2001-2004
- Finishes in [brackets] denote throwouts
Principal Race Officer: Ron Hopkins


Version 4.0.2: Regatta scoring by JavaScore, an Open Source project available at http://www.gromurph.org/javascore